Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry przy jednoczesnej stymulacji jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Unikalna technologia stosowana w trakcie zabiegu dostarcza skoncentrowane składniki odżywcze z ominięciem bariery naskórka. Mikronakłucia wykonane za pomocą sterylnych, jednorazowych kartridży z igłami powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików. Przez krótki czas pozostają one otwarte, tym samym dając możliwość głębokiego wprowadzenia wybranego preparatu. Perforacja naskórka odbywa się w sposób ściśle kontrolowany – zarówno jej częstotliwość, jak i głębokość. Minimalne mikrourazy powstające przy zabiegu dodatkowo stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych. Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.
Mezoterapia mikroigłowa jest również doskonałym zabiegiem wykonywanym profilaktycznie, jednorazowo, w celu poprawienia ogólnej kondycji skóry. Dlatego może być wykonywana, zależnie od potrzeb, u osób przed 30. rokiem życia.
Efekty
- poprawa napięcia i ujędrnienie skóry
- spłycenie zmarszczek średnich i głębokich
- ujednolicenie kolorytu skóry
- wyrównanie struktury skóry
- zmniejszenie widoczności porów
- zredukowanie przebarwień
- spłycenie blizn potrądzikowych
- poprawa mikrokrążenia i dotlenienie skóry
- stymulacja układu odpornościowego skóry
Przeciwwskazania
- ciąża
- karmienie piersią
- zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze
- stany nowotworowe
- skłonność do tworzenia bliznowców
- zaburzenia związane z krzepliwością krwi; przyjmowanie antykoagulantów
- choroby autoimmunologiczne
- aktywny trądzik
- aktywna opryszczka
Zalecenia przed zabiegiem
Dzień przed zabiegiem oraz w dniu zabiegu nie stosować leków rozrzedzających krew.
Zalecenia po zabiegowe
Należy nakładać specjalne kosmetyki pozabiegowe na poddane zabiegowi okolice celem uzyskania szybszego efektu oraz w celu szybszego gojenia.
- nie wolno opalać skóry poddanej zabiegowi minimum 30 dni po zabiegu
- należy stosować kremy przeciwsłoneczne SPF50
- należy stosować delikatne preparaty do oczyszczania skóry
- nie wolno spożywać alkoholu do 3 dni po zabiegu
- Należy unikać sauny i basenu przez okres 7 dni.
- nie nakładać makijażu 2 dni po wykonanym zabiegu
Częstotliwość zabiegów
Najlepsze efekty rewitalizujące uzyskuje się po wykonaniu serii od 4 do 6 zabiegów. Pierwsze 2 zabiegi co około 3 tygodnie, kolejne raz w miesiącu.
Czasami, w zależności od stanu skóry, może być konieczne wykonanie większej liczby zabiegów aż do osiągnięcia zamierzonego efektu.