Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg wyszczuplająco ujędrniający. Polega na redukcji złogów tłuszczu i cellulitu. Jest najczęściej wykonywana na partiach ciała szczególnie dotkniętych zmianami: brzuch, uda, pośladki, łydki, ręce, biodra itp. Innowacyjne połączenie dwóch sił: fal ultradźwiękowych i światła podczerwieni (IR), sprawia, że efekty terapii są mocniejsze i szybciej widoczne.
PROCES LIPOSUKCJI ULTRADŹWIĘKOWEJ NASTĘPUJE W TRZECH ETAPACH:
1. Fale Infrared – podgrzanie i przekrwienie tkanki
Promieniowanie podczerwone IR powoduje wzrost temperatury w tkankach a co za tym idzie szybszy metabolizm. Skojarzenie tych dwóch bodźców sprawia, że efekt zabiegu jest bardzo szybko widoczny a sam zabieg całkowicie nieodczuwalny. Działanie fali IR sprzyja więc „upłynnieniu” komórki tłuszczowej i głębszemu wnikaniu fali ultradźwiękowej.
2. Fale ultradźwiękowe – rozbicie tkanki tłuszczowej
Ultradźwięki oddziałują na błonę komórkową komórek tłuszczowych, powodując jej uszkodzenie. Komórki zaczynają się kurczyć. Wibracja ultradźwiękowa prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych, a to redukuje ich ilość. Dzięki temu uwolniony z tkanki tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała na kilka sposobów – poprzez gruczoły potowe, układ limfatyczny i naczyniowy. Wszystkie produkty usuwane podczas zabiegu docierają do wątroby, gdzie ulęgają identycznej przemianie jak tłuszcz pochodzący z pokarmów.
3. Dermomasaż – usunięcie adipocytów oraz ujędrnienie skóry
Dermomasaż powoduje szybsze usunięcie upłynnionych komórek adipocytów z organizmu oraz uelastycznia i ujędrnia skórę.
Wskazania
- nadwaga
- cellulit
- otyłość
- blizny zanikowe
Przeciwwskazania
- ciąża i karmienie piersią
- choroby przewlekłe narządów wewnętrznych
- zmiany na skórze: wysypki, rany, blizny
- słaba krzepliwość krwi
- choroby nowotworowe
- osteoporoza
- nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze
- choroby endokrynologiczne, epilepsja, stwardnienie rozsiane
- przyjmowanie leków hormonalnych
- implanty i obce ciała metaliczne w okolicy zabiegowej
Zalecenia przed zabiegiem
Skóra do zabiegu powinna być czysta. Na 24 godziny przed wizytą należy zrezygnować ze stosowania silnych balsamów, kremów na bazie alkoholu itp. Przed zabiegiem należy wypić ok. 0,5 litra wody, aby pomóc organizmowi za pomocą układu moczowego wydalać złogi niechcianego tłuszczu. Na dwie godziny przed wizytą nie należy spożywać napojów z kofeiną oraz w dniu zabiegu nie wolno przyjmować leków przeciwbólowych.
Zalecenia po zabiegowe
W czasie odbywania serii zabiegów zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego żywienia, uprawiać lekką gimnastykę oraz wypijać dziennie ok. 2 litrów niegazowanej wody mineralnej.
Częstotliwość zabiegów
Należy wykonać w serię 10 zabiegów raz w tygodniu. Następnie zaleca się jeden zabieg w miesiącu dla podtrzymania efektów. Kolejną serię wykonujemy po 6 miesiącach.