Karboksyterapia, czyli leczenie medycznym dwutlenkiem węgla to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który przy wyjątkowo niskiej inwazyjności, szybkości wykonania i wysokiej efektywności charakteryzuje się bardzo szerokim spektrum zastosowania, od leczenia rozstępów, po poprawę kondycji włosów.
Zabieg karboksyterapii skóry głowy polega na podawaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Wprowadzenie do skóry głowy medycznego dwutlenku węgla stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, intensywnie pobudza metabolizm, poprawia mikro i makrokrążenie oraz poprawia elastyczność skóry. Dzięki tym działaniom następuje intensywne odżywienie mieszków włosowych i cebulek włosów oraz pobudzenie pustych mieszków włosowych do produkcji nowych włosów co skutkuje zahamowaniem nadmiernego wypadania oraz wzrostem nowych włosów. Metoda karboksyterapii skóry głowy jest metodą mało inwazyjną, naturalną i bardzo bezpieczną.
Zabieg karboksyterapii może być stosowany jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi zabiegami. Doskonale współdziała z zabiegiem mezoterapii igłowej. Połączenie zabiegu karboksyterapii z zabiegiem mezoterapii igłowej potęguje działanie hamujące wypadanie włosów oraz pobudzające wzrost włosów.
Wskazania
- wypadanie włosów
- łysienie hormonalne
- łysienie androgenowe
- profilaktyka łysienia
- słabe/zniszczone/wymagające odżywienia włosy
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia piersią
- ostra niewydolność płuc i serca
- epilepsja
- choroby nowotworowe
Zalecenia przed zabiegiem
Przed przystąpieniem do zabiegu należy umyć skórę głowy.
Zalecenia po zabiegowe
Po przeprowadzonym zabiegu nie myć skóry głowy do końca dnia.
Częstotliwość zabiegów
W celu uzyskania rezultatu należy wykonać 10 zabiegów. Pierwsze 5 zabiegów wykonuje się z częstotliwością co 1 tydzień (kuracja uderzeniowa), kolejne 5 co 2 tygodnie a następne co 1 miesiąc (kuracja podtrzymująca). Profilaktycznie zabieg wykonywany jest 1 raz na 3 miesiące.