Urządzenie do oczyszczania wodorowego to innowacyjny system łączący oczyszczanie wodorem, peeling kawitacyjny oraz infuzję jonową. Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka i małej masie, wodór może zostać wprowadzony do głębokich warstw. Po dotarciu tam, eliminuje wolne rodniki, które są jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry.
Oczyszczanie wodorowe to zabieg bezinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny. Nie wymaga żadnego przygotowania, nie ma też okresu rekonwalescencji. Jest to zabieg całoroczny, nie uwrażliwia na promienie słoneczne.
Zalecany jest dla osób w każdym wieku, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Terapia wodorem i tlenem wzmacnia ściany naczyń włosowatych, w związku z tym zabieg oczyszczania wodorowego z powodzeniem może być przeprowadzony u osób z cerą naczyniową czy wrażliwą. Zabieg jest bezpieczny dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.
Zabieg oczyszczania wodorowego redystrybuuje alokację depozytów limfatycznych, zmniejsza obrzęki i poprawia napięcie skóry. Skóra staje się nie tylko doskonale oczyszczona, ale też odżywiona i ujędrniona.
Jak przebiega zabieg oczyszczania wodorowego twarzy?
Oczyszczanie wodorowe dzieli się na pewne etapy, dzięki którym uzyskuje się efekt skóry idealnie oczyszczonej, odświeżonej, zdrowej i zregenerowanej:
Etap I – Oczyszczanie wodorowe – eliminacja wolnych rodników
Wodór oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Redukuje i neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry.
Cząsteczki aktywnego wodoru wprowadza się w strudze wody pod ciśnieniem w głębokie warstwy skóry, celem jej oczyszczenia i eliminacji wolnych rodników. Zabieg ma więc także działanie przeciwstarzeniowe, gdyż wodór został uznany za najskuteczniejszy antyoksydant.
Etap II – Eksfoliacja z Hydrabrazją
Następnie wykonujemy hydropeeling, który oczyszcza skórę i złuszcza martwy naskórek. Eksfoliacja wykonywana jest pod wysokim ciśnieniem, która zapewnia usunięcie martwego naskórka, zanieczyszczeń skóry i udrożnienie kanałów skórnych. Podczas zabiegu wtłaczane są w skórę składniki aktywne dobrane do rodzaju cery. Możemy użyć preparatu kwasowego dla lepszego oczyszczenia i złuszczenia lub nawilżającego i odbudowującego skórę jeśli tego potrzebuje.
Etap III – Dotlenienie – infuzja wodorowa
Dzięki głowicy podciśnieniowej tlen zostaje wprowadzony do głębszych warstw skóry. Skóra staje się promienna i wygładzona, aktywny tlen działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie, reguluje wydzielanie sebum oraz usprawnia mikrocyrkulację, dzięki czemu wspomaga wchłanianie substancji aktywnych i uczestniczy w procesie produkcji włókien kolagenu i elastyny.
Etap IV – Wtłoczenie ampułki aktywnym tlenem
Ampułkę z preparatem pielęgnacyjnym, który zawiera antyoksydanty podajemy przy użyciu infuzji wodorowej. Na skórze powstaje niewidoczna warstwa, która zabezpiecza skórę przed ponownym nadmiernym powstawaniem wolnych rodników. Skóra jest odżywiona i nawilżona. Ampułkę dobieramy do rodzaju cery klienta.
Etap V – Masaż – ujędrnienie i odżywienie
Na specjalnym preparacie wykonujemy masaż twarzy, szyi, dekoltu oraz karku. Głównym celem masażu jest pobudzenie, rozluźnienie i uspokojenie. Utrzymuje skórę i mięśnie w stanie elastyczności i jędrności. Ponadto skóra w trakcie masażu staje się różowa, ciepła, co powoduje lepsze ukrwienie, w następstwie czego staje się ona lepiej odżywiona. Podnosi poziom elastyczności skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, ujędrnia, wygładza i poprawia krążenie.
Etap VI – Maska + „zimny młotek”
Na zakończenie nakładana jest maska w płacie dobrana odpowiednio do rodzaju cery. Podczas działania maski dodatkowym atutem jest masaż głowicą tzw. „zimnym młotkiem”. Pozwala on ukoić skórę, obkurczyć naczynia krwionośne, zniwelować ewentualne zaczerwienienia oraz zamknąć rozszerzone pory. Ma również właściwości ujędrniające oraz pobudzające skórę do lepszego wchłaniania składników aktywnych z maski.
Wskazania
- cera szara, zmęczona, sucha, pozbawiona blasku, z oznakami starzenia
- skóra wymagająca dogłębnego oczyszczenia i nawilżenia
- skóra narażona na działanie zanieczyszczeń miejskich, czynników atmosferycznych/promieniowania słonecznego
- zaskórniki, nadmierna produkcja sebum
- tendencja do stanów zapalnych
- rozszerzone pory
- cera naczynkowa, nadreaktywna i problematyczna
- działanie profilaktyczne na skórę zdrową
Przeciwwskazania
- aktywne choroby skóry, infekcje
- aktywna opryszczka
- trądzik w fazie aktywnej
Zalecenia przed zabiegiem
W przypadku, gdy nie występują przeciwwskazania możemy przystąpić do przeprowadzenia zabiegu.
Zalecenia po zabiegowe
Odpowiednia pielęgnacja domowa podtrzymująca efekty zabiegowe.
Częstotliwość zabiegów
Zabieg możemy powtarzać co 3-4 tygodnie.