Skip to content Skip to footer

Pedicure klasyczny

Pedicure klasyczny to podstawowy zabieg kosmetologiczny, który pozwoli cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami. Wykonują go nie tylko kobiety, lecz także coraz więcej mężczyzn – szczególnie w okresie letnim – chętnie korzysta z usług pedikiurzystki. Nie tylko dłonie są naszą wizytówką, ale również stopy, gdy odsłaniamy je, chodząc w sandałach lub japonkach.

Pedicure klasyczny pozwala na pozbycie się zrogowaciałego naskórka, który daje o sobie znać szczególnie na piętach. Do jego usunięcia używamy frezarki. Nie korzystamy z żyletek (omegi, czyli tzw. „ścinacza”), które dają  efekt krótkotrwały. Zastosowanie frezarki daje efekt gładkich stóp na dłużej, oraz bezpieczeństwo zabiegu. Podstawą pedicure jest zmiękczenie i nawilżenie stóp, czyli przygotowanie ich do dalszych zabiegów. Wykonując pedicure klasyczny, skraca się płytkę oraz zamyka łuskę paznokcia za pomocą jednorazowego pilnika. Skórki, które narastają na płytkę paznokcia, należy odsunąć i usunąć za pomocą cążek. W razie potrzeby pedikiurzystka może pomalować paznokcie na dowolny kolor lub użyć przeźroczystej odżywki. Zadbane stopy pomalowane jedynie przezroczystym lakierem wyglądają zawsze schludnie i estetycznie.

Do zabiegu używamy jednorazowych pilniczków, polerek oraz kapturków frezowych.  Narzędzia metalowe są dokładnie dezynfekowane i sterylizowane w autoklawie.

Pracujemy na lakierach Cuccio Colour, które są bardzo wytrzymałe, a kolory nie tracą swojego nasycenia. Dodatkowo mają niespotykany piękny połysk. Nowatorska formuła chemiczna nie zawiera szkodliwego toluenu oraz DBP.

Przeciwwskazania do zabiegu dotyczą skóry stóp i paznokci

  • grzybica
  • drożdżyca
  • stany ropne
  • stany infekcyjne
  • stany alergiczne

Do każdego zabiegu pedicure peeling oraz masaż stóp na kremie GRATIS.