Skip to content Skip to footer

Henna pudrowa

Henna pudrowa brwi to doskonała alternatywa dla makijażu permanentnego. Wspaniale podkreśla kolor włosków, a przy tym dogłębnie je odżywia. Co ważne, utrzymuje się dłużej od tradycyjnej henny i lepiej pokrywa siwe włosy.

Henna pudrowa to naturalny preparat oparty na bazie zmielonych liści lawsonii, mieszanki ziół i związków organicznych (witamin, minerałów i przeciwutleniaczy). Występuje w szerokiej gamie kolorów, co umożliwia uzyskanie zarówno ciepłych, jak i chłodnych odcieni. Ogromnym atutem jest jej skład, który nie tylko posiada działanie koloryzujące, ale również odżywcze – odbudowuje, wzmacnia oraz ma pozytywny wpływ na porost nowych włosków. 

Henna pudrowa jest trwalsza od klasycznej, i jest w stanie zabarwić skórę na kilka dni (1-2 tygodnie). Wiele zależy od typu cery, pielęgnacji oraz tego, jak będziemy dbać o brwi. Zabarwienie na  włoskach utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. Naturalne barwniki zawarte w hennie pudrowej nie ingerują w strukturę włosa, a jedynie oblepiają go, przez co są mniej inwazyjne i bezpieczniejsze od tradycyjnej henny. 

Na czym polega wykonanie zabiegu?

Podczas zabiegu henny pudrowej początkowo następuje odpowiednie przygotowanie skóry. Wykonujemy peeling, oczyszczenie szamponem dla przywrócenia odpowiedniego pH, oraz nałożenie preparatu nadającego lepszą przyczepność hennie do skóry. Następnie wykonujemy geometrię brwi. Polega ona na dopasowaniu ich kształtu do rysów twarzy, gęstości włosków oraz preferencji klientki. Dzięki temu w precyzyjny sposób można wyrównać asymetrię brwi oraz nadać im perfekcyjny kształt. Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu na brwi. Zwykle nakładamy od 2 do 3 warstw. Po koloryzacji następuje regulacja oraz ułożenie brwi. Zabieg henny pudrowej brwi trwa nawet godzinę.

Efekty

  • natychmiastowy efekt zagęszczonych, wyrazistych, zadbanych brwi
  • długotrwała koloryzacja i idealna architektura brwi
  • nawilżenie, odżywienie i ochrona
  • stymulacja wzrostu nowych włosków
  • oprawa dla oczu i poprawa wyglądu całej twarzy

Przeciwwskazania

  • alergie, nadwrażliwość (jeśli często występują u Ciebie alergie, wykonaj bezpłatną próbę uczuleniową dzień przed umówionym zabiegiem, aby wykluczyć ryzyko podrażnień)
  • stany zapalne i otwarte rany
  • wyjątkowo tłusta skóra (naddatek sebum)

Zabiegi z użyciem henny pudrowej cieszą się dużym zainteresowaniem u naszych klientek. To najlepszy sposób na naturalną koloryzację brwi i uzyskanie upragnionego kształtu. Efekt jest naturalny oraz indywidualnie dopasowany do oczekiwań.